Aktualno, Nekategorizirano

5. Splitska biciklijada, nedjelja, 25. rujna, početak u 15 sati

split_biciklijada_sunceUdruga Sunce poziva vas na 5. Splitsku biciklijadu koja će se, povodom Dana bez automobila, održati u nedjelju, 25. rujna, s početkom u 15 sati ispred zgrade Banovine.

U 13 kilometara vožnje kroz grad želimo ukazati na nedostatak biciklističke infrastrukture u gradu pod Marjanom kao i poslati poruku Jadroliniji o nerealno skupim cijenama karata za prijevoz bicikla na otoke.

Iako je prošle godine otvorena biciklistička staza, smatramo da ona nije dovoljna te da i ostali kvartovi imaju predispozicije za kvalitetnu stazu kakvu Split i Splićani zaslužuju.

Na cilju biciklijade ispred kluba Jungla na Zvončacu zabavit ćemo se uz besplatnu tombulu, biciklističku alku i koncert.

Ruta biciklijade:
Start: Obala kneza Branimira (ispred Banovine) – obala Hrvatskog narodnog preporoda – obala kneza Domagoja, Katalinićev prilaz – Jadranska ulica – Bijankinijeva, Pojišanska – ulica Slobode – Ilica Hrvatske mornarice – Kaštelanska ulica – Ulica Antuna Gustav Matoša – šetalište Marina Tartaglie – šetalište Ivana Meštrovića – Sustipanski put.
Cilj: klub Jungla