Hrvatska, Nekategorizirano

#ErasmusUpgrade manifesto : 13 točaka Erasmus Studentska Mreže

Nakon više od dvije godine konzultiranja, krajem travnja Erasmus Studentska Mreža (ESN) objavila je manifest #ErasmusUpgrade koji sadrži 13 prijedloga za poboljšanje programa koji će naslijediti Erasmus+ program.

Manifest usmjerava na sve uključene u provedbu Erasmus+ programa, posebno europske institucije, nacionalna tijela, visoka učilišta i sudionike programa. Njegovi rezultati osnova su ESN-ovih stajališta na međunarodnoj i nacionalnoj razini u kontekstu nadolazećih rasprava o financiranju i formi nasljednika Erasmus+ programa.

#ErasmusUpgrade je Erasmus+ KA3 dijalog s projektom koji su sastavili donosioci odluka s podacima prikupljenim putem online upitnika s više od 1 000 odgovora, konzultacija uživo s volonterima iz 40 država članica ESN-a i doprinosima Ureda za međunarodnu suradnju. Rezultati konzultacija bili su razmotreni s donositeljima odluka uključenih u reviziju Erasmus+ programa tijekom događaja koji je okupio predstavnike 25 europskih zemalja, uključujući i one države koje nisu članice EU.

Zašto je ESN naspisao manifest a 13 točaka? Erasmus Studentska Mreža (ESN) je najveća studentska udruga u Europi. Prisutna je u više od 1000 institucija visokog obrazovanja i ujedinjuje više od 500 lokalnih udruga u 40 zemalja. Više od 15 000 volontera brine se za međunarodne kolege pod motom “Studenti pomažu studentima”. ESN radi na stvaranju mobilnijeg i fleksibilnog obrazovanja podupiranjem i razvijanjem studentske razmjene s različitih razina i pružanjem interkulturalnog iskustva.

Hrvatsku inačicu možete pronaći ovdje dok je izvornik na engleskom jeziku dostupan na službenoj mrežnoj stranici organizacije.