EHO, Nekategorizirano

EU treba bolje koordinirane smjernice za volontiranje

Gotovo 100 miliona europskih građana sudjelovalo je u svojstvu volontera

Članovi EU parlamenta u četvrtak su izglasali rezoluciju prema kojoj EU treba bolje koordinirane smjernice za volontiranje, službeni legalni status za volontere te pomoć volonterima da se uključe u programe.

Gotovo 100 miliona europskih građana sudjelovalo je u svojstvu volontera u edukaciji, kulturi ili umjetnosti, sportskim događajima, humanitarnom radu i pomoći u razvoju.

Smatra se da bi mladi ljudi trebali koristiti volonterske programe za razvoj vještina i stjecanje iskustva, što će im kasnije pomoći u pronalaženju posla.

Usprkos stvarnim socijalnim i ekonomskim benefitima volontiranja za individue i organizacije, sudjelovanje u Europskoj Volonterskoj Službi ostaje skromno, a mnoge se prepreke još moraju ukloniti.

Potrebno je ohrabriti sve dobne skupine da iskoriste volontiranje za unapređivanje svojih vještina i razumijevanje drugih kultura, uvećavajući tako mogućnosti pronalaska posla, rekli su članovi EU parlamenta.

Izvor: Volonterski centar Osijek