Aktualno, Nekategorizirano

Finalni poziv za predlaganje suradničkih projekata i turneja za 2020. godinu

Savez udruga Klubtura podsjeća da je 20. krug programa Clubture-HR – finalni poziv za predlaganje suradničkih projekata i turneja za 2020. godinu otvoren i da rok za prijave prijedloga traje do 6. veljače 2020. u 14 sati.

Za koga: organizacije nezavisne kulture (udruge, umjetničke organizacije i neformalne grupe/inicijative) koje pripadaju području djelovanja Clubturea

Što i gdje: projekti i turneje kulturne razmjene i suradnje na području Hrvatske

Kada: realizacija u razdoblju od 15.3. 2020. do 15.12.2020.

Rok za online prijavu prijedloga: 6. veljače 2020. u 14 sati

Sadržaji koji se predlažu moraju biti u skladu s principima i ciljevima SU Klubtura koji su dostupni u temeljnim dokumentima organizacije.

Kroz program Clubture-HR: Programska razmjena i suradnja podupire se realizacija sadržaja iz sljedećih područja:

• suvremena umjetnost (vizualna, filmska, izvedbena, književnost, glazbena, itd.) i nove umjetničke prakse
  • urbana kultura i kultura mladih
  • novi mediji i tehnologije
  • interdisciplinarni kulturni projekti
  • suvremene umjetničke, društvene i kulturne teorije i istraživanja
  • arhitektura i urbanizam
  • razvoj kulturne politike
  • edukacija vezana za gore navedena područja
  • Kako prijaviti suradnički projekt ili turneju?

Najkasnije do navedenog roka (6. veljače 2020. u 14 sati) potrebno je isključivo putem online prijavnice dostaviti prijedlog projekta ili turneje. Upute za ispunjavanje online prijavnice dostupne su ovdje. Prijedlog sadržava:

• odgovore na pitanja navedena u online prijavi za predlaganje projekata/turneja uz budžet potreban za realizaciju projekta/turneje
  • potpisom i žigom ovjerenu izjavu da se s predloženim (istim) aktivnostima neće samostalno aplicirati na pozive za predlaganje programa javnih potreba u kulturi Grada Zagreba i Ministarstva kulture RH kao ni natječaje Zaklade Kultura nova (opcija za upload izjave nalazi se u online prijavnici).

Cjelokupan tekst poziva nalazi se ovdje.