Aktualno, Nekategorizirano

Hrvatska obilježava 25. godišnjicu programa Fulbright

fulbright_crProgram Fulbright je vodeći program Vlade SAD-a za jačanje međunarodne suradnje u visokom obrazovanju te će se 7. i 8. studenog 2017. svečano proslaviti 25. godišnjica provođenja ovog uglednog programa u Hrvatskoj. Dvodnevna proslava pod nazivom „fulBRIGHT.future.25“ sastoji se od dva interaktivna događanja koja će tematski propitkivati utjecaj programa Fulbright na društveni i gospodarski razvoj Hrvatske i SAD-a.

Poseban naglasak će biti na diskusije o utjecaju programa Fulbright na internacionalizaciju i kvalitetu visokog obrazovanja. Hrvatski alumniji programa Fulbright te drugi ugledni hrvatski i američki gosti okupit će se 7. i 8. studenog 2017. u Preporodnoj dvorani Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti te Palači Dverce u Zagrebu. Proslavu organizira Veleposlanstvo SAD-a u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja RH, a Institut za razvoj obrazovanja je koordinator svih događanja vezanih uz proslavu. Detaljnije informacije su dostupne na internetskoj stranici proslave www.fulbright25.com.

Više informacija možete pronaći OVDJE.