Inicijative, Nekategorizirano

Kako kroz dan bez plastike?

Ovaj vikend će se na otoku Cresu u organizaciji udruge TERRA HUB, uz potporu Grada Cresa, Greenpeacea i inicijative Zero Waste Croatia, održati čišćenje uvale Tarej zagađene plastičnim otpadom, a građani će se u sklopu nacionalnih kampanja imati prilike informirati i educirati o problemu plastike za jednokratnu upotrebu.

U gradu Cresu bit će organizirane edukativne radionice za djecu za djecu i roditelje, a prolaznici će se moći informirati, izračunati svoj plastični otisak te potpisati peticiju kojom se traže odlučni koraci u smjeru rješavanja jedne od najgorih ekoloških kriza današnjice.

Na pitanje “Kako kroz dan bez plastike?” odgovorit će Marko Capek, suosnivač udruge Terra Hub i veliki zagovaratelj promjena životnih navika koji već godinu dana u svakodnevnom životu koristi isključivo alternativna rješenja.

Od prikupljenog plastičnog otpada, volonteri i aktivisti simbolično će u uvali Tarej predstaviti instalaciju dupina koji je omiljeni stanovnik cresko-lošinjskog akvatorija, a ugrožen je rastućom količinom plastike u moru.