Hrvatska, Nekategorizirano

LIka: Za zdravstvene i socijalne projekte udruga 50 tisuća kuna

Ličko-senjska županija ove će godine s 50 tisuća kuna financirati projekte i programe udruga na području zdravstva i socijalne skrbi, a sredstva će dodijeliti javnim pozivom koji je otvoren zaključno s 20. veljače, prenosi Hina.

Udruge mogu zatražiti i ugovoriti od 5.000 do 10. 000 kuna, a županija planira sklopiti pet ugovora.

Spremna je financirati programe i aktivnosti prevencije zdravlja i ranog otkrivanja bolesti, pomoći starijim i nemoćnim osobama, osobama s invaliditetom te pomoći djeci s teškoćama u razvoju.

Udruge koje će se natjecati za županijska sredstva moraju biti registrirane na području Ličko-senjske županije, no županija neće financirati aktivnosti za koje ocijeni da imaju gospodarski karakter.

Sve pojedinosti Javnog poziva dostupne su na mrežnoj stranici Ličko-senjske županije.