Nekategorizirano, Rad udruga

Nabaci ideju za bolju atmosferu!

Djeca su se rado odazvala natječaju
Prvonagrađeni rad

Sa željom da potaknu podizanje svijesti učenika osnovnih škola u Zagrebu o održivoj energetici i klimatskim promjenama, Društvo za oblikovanje održivog razvoja (DOOR) raspisalo je likovni natječaj „Nabaci ideju za bolju atmosferu!“.

Na natječaju je sudjelovalo 15 škola, 50 razrednih odjeljenja, 940 učenika, a uz podršku 44 mentora prijavili su ukupno 77 radova!

Tročlani žiri našao se pred teškim zadatkom odabira najboljih radova.

Uz usklađenost rada s temom natjecanja, vrednovala se inovativnost, kreativnost, razrađenost ideje i sveukupna kvaliteta rada – uzimajući u obzir uzrast djece koja su radove izrađivala.

Nagrađeni radovi su:

1. mjesto: 3. b OŠ Luka; rad „Maketa naše eko škole“; mentorica Barbara Jajčanin
2. mjesto: 2. ab produženi boravak OŠ Voltino; rad „Memorijske kartice“; mentorica Nevenka Dimač
3. mjesto: 3 .e OŠ Luka; rad „Potrudimo se malo više da zemlja lakše diše“, mentorica Zdravka Hladki

Pobjednicima će biti dodijeljene nagrade, a svi prijavljeni radovi mogu se pogledati na online izložbi na DOOR-ovom Facebook profilu – fotogalerija radova.

Radovi su vrvili raznolikošću i u podtemama koje su izložene, i u vrstama radova.

Nadamo se da će online izložba podići svijest o ovim temama, ali i inspirirati škole da u nadolazećim godinama izrađuju ovakve radove i nastave razvijati kreativnost i okolišnu osviještenost najmlađih – poručuju u udruzi.