Aktivizam, Nekategorizirano

Nacionalna konferencija „Pozitivna struja volonterstva“ uskoro u Zagrebu

konfRazvoj volonterstva tema je koja obuhvaća široko društveno područje i ima velike potencijale utjecaja na ukupni društveni razvoj, ali i zahtjeva strateški pristup i kontinuirane inovacije. Nacionalna konferencija o volonterstvu „Pozitivna struja volonterstva“, 4. travnja 2019. Hotel Dubrovnik Ljudevita Gaja 1, Zagreb.

U posljednjih nekoliko godina značajno je porastao interes za volontiranje i to u svim društvenim područjima, a time i očekivanja od onih koji ovo područje uređuju i razvijaju.

Ova konferencija ponudit će priče uspješnih primjera razvoja volonterstva, panel i radionice stručnjaka iz različitih područja volontiranja i uspostavljanje kontakata i razmjenu iskustava s organizatorima volonterskih programa i volonterskim centrima. Svoja iskustva i znanja na ovoj konferenciji ponudit će stručnjaci iz Danske, Belgije, Njemačke, Irske, Slovenije i Hrvatske.
Kome je konferencija namijenjena?

Konferencija je namijenjena svim organizatorima volontiranja i volonterskim centrima, kao i ostalim relevantnim dionicima i donositeljima odluka u području razvoja volonterstva.

Nacionalna konferencija o volonterstvu dio je projekta “Hrvatska volontira – pozitivna struja volonterstva” kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, a čiji je nositelj Hrvatski centar za razvoj volonterstva. Projekt se provodi u partnerstvu s Udrugom ‘Mi’ iz Splita, Volonterskim centrom Zagreb, Udrugom za razvoj civilnog društva SMART iz Rijeke, Volonterskim centrom Osijek te Domom za starije osobe Maksimir.

Program konferencije dostupan je ovdje.