Hrvatska, Nekategorizirano

Objavljena brošura o Erasmus+ projektima u Europskoj godini kulturne baštine

erasmus, egkb brosuraU povodu Europske godine kulturne baštine Europska komisija objavila je brošuru u kojoj je predstavljeno 49 projekata financiranih putem programa Erasmus+ kao inspirativnih primjera onoga što se može postići kada se obrazovanje, osposobljavanje i rad s mladima spoje s kulturnim nasljeđem.

Brošura na engleskom jeziku dostupna je putem poveznice: Erasmus+ Enriching our Cultural Heritage.

U brošuri je predstavljen i projekt „Suhozidna Extravaganza 3“ murterske Udruge za zaštitu prirode i okoliša te promicanje održivog razvoja Argonauta. Udrugu je 2005. godine osnovala grupa murterskih entuzijasta kao odgovor na rastuću potrebu za organizacijom civilnog društva, koja bi se brinula o zaštiti prirode i okoliša otoka Murtera i njegovog šireg područja. Kroz svoje dosadašnje djelovanje udruga Argonauta pokazala se kao aktivni sudionik u otkrivanju, zaštiti i promociji zakopanog blaga bogate kulturno povijesne i prirodne baštine te stvaranju novih vrijednosti.

Uz njih, svoje su mjesto u brošuri pronašli i brojni hrvatski partneri u međunarodnim projektima: Srednja škola Dalj, Osnovna škola Donji Kraljevec, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Grad Dubrovnik, Uslužna zadruga Tice i prasice. Agencija za mobilnost i programe Europske unije čestita svima njima na dobrom radu i kvalitetnim projektima koji su predstavljeni u brošuri.

Opširnije: http://mobilnost.hr/