Nekategorizirano

Obrazovanje za održivi razvoj

Predstavljanje će se održati 22. travnja u sklopu Festivala znanosti

U sklopu ovogodišnjega Festivala znanosti Udruga Breza predstavit će priručnik „Globalno obrazovanje za održivi razvoj“ nastao u trogodišnjem EU projektu „Mladi za zemlju“.

Projekt su zajednički provodila tri europska grada – Grad Vicenza, Grad Czestochowa i Grad Osijek u partnerstvu s tri nevladine organizacije iz Italije, Poljske i Hrvatske, a Udruga za rad s mladima Breza bila je partner iz Hrvatske.

Predstavljanje pod nazivom “Globalno, kreativno i održivo – inovativni modeli neformalne edukacije djece i mladih”, održat će se u petak, 22. travnja s početkom u 12 sati u prostorima Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek (Europske avenije 24) – podrumski prostor Američkoga kutka.

U predstavljanju će uz projektni tim sudjelovati predstavnici Grada, odgojno-obrazovnih ustanova uključenih u projekt i mladi aktivisti koji su svojim idejama i inicijativama doprinosili osvješćivanju građana o temama 7. milenijskih razvojnih ciljeva.