Aktualno, Nekategorizirano

Okrugli stol „Doniranje hrane i siromaštvo u Hrvatskoj“, 29. 9. 2016. u 11 sati

Izvor i foto: Hrvatska mreža protiv siromaštva

Hrvatska mreža protiv siromaštva i Platforma Mreža hrane organiziraju u četvrtak 29. rujna 2016. godine od 11 sati u prostoru Gradskog društva Crvenog križa Zagreb, Ilica 223, okrugli stol čiji je cilj raspraviti stanje doniranja hrane u Hrvatskoj – ulogu i odgovornosti Vlade RH, donatora i posrednika, te donijeti zaključke o učinkovitijem doniranju hrane u Republici Hrvatskoj.

Zbog velikog broja ljudi iz socijalno ugroženih kategorija – nezaposleni, slabije obrazovani i ruralno stanovništvo – u Hrvatskoj zadnjih godina raste broj socijalnih samoposluga koje svojim korisnicima nastoje osigurati osnovne životne potrebe.

Socijalne samoposluge diljem Hrvatske postale su mjesto gdje najugroženiji pojedinci i obitelji dolaze po prehrambene i higijenske proizvode, potrepštine za bebe, školski pribor i proizvode za domaćinstvo i sl., a koje su prethodno donirali građani i razne grupe ili donatori.

O tome kakvi su razmjeri siromaštva i trenutno stanje doniranja hrane Hrvatskoj na okrugom stolu će govoriti prof.dr.sc. Nino Žganec, predsjednik Hrvatske mreže protiv siromaštva, g. Zvonko Mlinar, pomoćnik ravnatelja Gradskog društva Crvenog križa i voditelj Prihvatilišta za beskućnike, gđa  Marijana Petir, zastupnica u Europskom parlamentu, dr.sc. Zoran Grozdanov, Mreža hrane, gđa  Irena Rajšić Humanitarna udruga Duga Vukovar, te predstavnici socijalnih samoposluga, donatora i druge zainteresirane javnosti.