Promatranje ptica na Jarunu

Udruga BIOM vas ove subote ponovno vodi u potragu za aktivnim ptičjim svijetom!

U sklopu Festivala Vjetra koji se ovog vikenda održava na Jarunu, Udruga Biom vas vodi vas u potragu za aktivnim ptičjim svijetom. Usput ćete moći saznati koje ptice samo ljetuju u Hrvatskoj, a koje ovdje imaju prijavljeno boravište, kao i gdje je najbolja gastro ponuda kukaca i sjemenki.

Za sve koji vikendom vole spavati malo duže, ovo promatranje počinje u 11:00 sati kod prostorija Surf kluba Tri Strijele, a tura će trajati najmanje sat vremena. Grupi se možete pridružiti kada zaželite, a možete otići i prije kraja ture. Za promatranje ptica dobro dođe dalekozor, a ukoliko nemate svoj Biom će osigurati nekoliko optičkih naprava, kao i priručnike za prepoznavanje ptica.

U slučaju lošeg vremena postoji mogućnost otkazivanja događanja, stoga pratite internetsku i Facebook stranicu gdje ćete na vrijeme saznati održava li se promatranje ptica ili ne.

Turu će voditi Vedran Lucić. Dođite! Pridružite se!

Udruga BIOM