Promatranje ptica na Jarunu

Udruga BIOM vas ove subote ponovno vodi u potragu za aktivnim ptičjim svijetom!

U sklopu Festivala Vjetra koji se ovog vikenda održava na Jarunu, Udruga Biom vas vodi vas u potragu za aktivnim ptičjim svijetom. Usput ćete moći saznati koje ptice samo ljetuju u Hrvatskoj, a koje ovdje imaju prijavljeno boravište, kao i gdje je najbolja gastro ponuda kukaca i sjemenki.

Za sve koji vikendom vole spavati malo duže, ovo promatranje počinje u 11:00 sati kod prostorija Surf kluba Tri Strijele, a tura će trajati najmanje sat vremena. Grupi se možete pridružiti kada zaželite, a možete otići i prije kraja ture. Za promatranje ptica dobro dođe dalekozor, a ukoliko nemate svoj Biom će osigurati nekoliko optičkih naprava, kao i priručnike za prepoznavanje ptica.

U slučaju lošeg vremena postoji mogućnost otkazivanja događanja, stoga pratite internetsku i Facebook stranicu gdje ćete na vrijeme saznati održava li se promatranje ptica ili ne.

Turu će voditi Vedran Lucić. Dođite! Pridružite se!

Udruga BIOM

Share via email

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *