Aktualno, Nekategorizirano

Tečaj hrvatskog znakovnog jezika u Klubu Zona – prijave do 30. 9.

Izvor i foto: Info Zona

Tečaj hrvatskog znakovnog jezika otvoren je za prijave do 30. 9., a prijaviti se možete www.dodir.hr . Tečaj će se od sredine listopada održavati u Klubu Zona u Splitu.

Polaznici kroz predavački i praktični dio uče komunicirati na znakovnom jeziku i na taj način doprinose i svojoj većoj zapošljivosti. Tečaj prati akademsku godinu, ukupno traje dvije godine, odnosno četiri semestra, i održava se jednom tjedno u trajanju dva školska sata.

Polaznici za sudjelovanje na tečaju moraju kupiti didaktički materijal (udžbenik s DVD-om) čija je cijena, sa administrativnim troškovima, 200 kuna po semestru.

Hrvatski savez gluhoslijepih osoba Dodir tečaj u Zoni održava od 2008. godine te se svake godine upiše velik broj novih polaznika.

Polaznice završnog semestra 2015. godine izazvale su medijsku pozornost objavom videa u kojem su na znakovnom jeziku otpjevale Hajdukovu navijačku pjesmu .