Tribina „Obrazovanje i reprodukcija nejednakosti“

obrazovanje_crČini se da se većina hrvatske javnosti slaže da nešto nije u redu s našim obrazovnim sustavom. U zadnjih nekoliko godina ponovno se razvila velika rasprava o reformi školstva. Pri tome u razgovoru o obrazovanju najčešće dominiraju lijevo-liberalne i libertarijanske ideološke pozicije i njima sukladna argumentacija i ciljevi obrazovanja, a marginaliziraju se marksističko-feministička te interkulturalna/postkolonijalna perspektiva. Stoga smo odlučile/i malo prokomentirati naš obrazovni sustav iz baš te dvije, nama mile, marginalizirane perspektive – ističu u inicijativi za feministički Filozofski.

Više o tribini možete pronaći OVDJE.

Share via email

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *