Aktualno, Nekategorizirano

U Sisku održana motivacijska radionica “Dobra energija u društvenom poduzetništvu”

PSX_20180111_105253_1U ponedjeljak 9. siječnja 2018. Zelena energetska zadruga i Obrtničko učilište Zagreb u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje održali u Sisku motivacijsku radionicu u sklopu projekta „Dobra energija u društvenom poduzetništvu“ za mlade i nezaposlene osobe s područja Sisačko – moslovačke županije. Na radionici je prisustvovalo 25 osoba zainteresiranih za besplatni program usavršavanja „Savjetnici za učinkovitu potrošnju energije i vode u kućanstvima“.

Cilj radionice je bio motivirati mlade i nezaposlene da se prijave na edukaciju i tako steknu nova znanja i vještine, a time povećaju mogućnosti zapošljavanja u svojoj zajednici kao energetski savjetnici.

Kroz program edukacije u trajanju od 150 sati, polaznici će naučiti razlikovati energetske, ekonomske i okolišne koristi od povećanja energetske učinkovitosti u kućanstvima i tako širiti znanja i alate za borbu protiv energetskog siromaštva.

Program je namijenjen osobama do 25 godina sa završenom minimalno četverogodišnjom srednjom školom strojarske, elektrotehničke ili građevinske PSX_20180111_105354_1struke. Po završetku edukacije polaznici će dobiti verificirane potvrde o usavršavanju za energetske savjetnike.

Edukacija počinje 15.1. u Strukovnoj školi Sisak, a prijave su otvorene do 14.1. putem online obrasca na linku https://goo.gl/LxKGa2.

Projekt “Dobra energija u društvenom poduzetništvu” u vrijednosti 543.206,64 kn u 100% iznosu je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa ”Učinkoviti ljudski potencijali” 2014.-2020.

Izvor: udrugaiks