Aktivizam, Nekategorizirano

Udruga RODA poziva na šetnju građana u akciji za plodnost

Izvor i ilustracija: RODA - Roditelji u akciji
Izvor i ilustracija: RODA – Roditelji u akciji

U subotu 30. travnja 2016. udruga RODA – Roditelji u akciji građanskom će akcijom „Zajedno za plodnost” na zagrebačkom Trgu bana Josipa Jelačića obilježiti kraj Tjedna borbe protiv neplodnosti koji se održava pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i Ministarstva zdravlja. Tijekom akcije, u razdoblju od 10 do 14 sati, volonteri Udruge RODA pružat će informacije i podršku svim zainteresiranim građanima na štandu Udruge, a točno u 12 sati od zdenca Manduševac krenut će tradicionalna, peta šetnja građana.

Plan prolaska povorke kroz gradske ulice ostaje isti kao i prethodnih godina: Trg bana J. Jelačića – Ilica – Margaretska – Trg P. Preradovića – Preradovićeva – Teslina – Zrinjevac – Praška – Trg bana J. Jelačića.

Ovogodišnjom akcijom pod geslom „Medicinski potpomognuta oplodnja – nikad više svjetonazorsko pitanje” želimo skrenuti pozornost na probleme s kojima se neplodni parovi susreću, pružiti podršku osobama koje pomoću medicine nastoje postati roditelji te senzibilizirati građanke i građane grada Zagreba i cijele Hrvatske za problem neplodnosti. Ovim geslom posebno želimo istaknuti da je medicinski potpomognuta oplodnja način liječenja bolesti i kao takva ne smije biti žrtvom svjetonazorskih interpretacija.

Detalje akcije možete doznati na Facebook-stranici akcije „Zajedno za plodnost“ – www.facebook.com/events .