Aktivizam, Nekategorizirano

Ženska soba poziva na izložbu „Oporavak je moguć“

Ženska soba – Centar za seksualna poziva na izložbu „Oporavak je moguć“ u ponedjeljak, 9. prosinca 2019. godine u trajanju od 12:00 do 14:00 h u prostorije Francuskog instituta, Preradovićeva ul. 5, Zagreb.

Multimedijalna izložba je produkt rada Europske ženske mreže protiv seksualnog nasilja u organizaciji Incest Trauma Centra – Beograd. Ženska soba – Centar za seksualna prava, kao članica Europske ženske mreže protiv seksualnog nasilja ugošćuje multimedijalnu izložbu u Zagrebu.

Na otvaranju izložbe govorit će:
⦁ Mr Guillaume Colin, head of cooperation and cultural actions at the French embassy, Director of the French Institute (Francusko veleposlanstvo u Zagrebu)
⦁ Željka Jelavić, viša kustosica Etnografskog muzeja
⦁ dr. sc. Maja Mamula, koordinatorica Ženske sobe

Umjetnički projekt „Oporavak je moguć“ ukazuje na to da, nakon traume seksualnog nasilja, ima mogućnosti za oporavak i da postoje osobe koje razumiju seksualnu traumu i proces oporavka, te aktivno rade u ovom cilju. Autori multimedijalne izložbe „Oporavak je moguć” su Igor Mandić, likovni umjetnik fotografije i Sandra Mandić, redateljica i multimedijalna umjetnica.

Multimedijalna izložba se sastoji od tri (3) dijela:
1) Prvi dio su tri kocke. Svaka kocka predstavlja jedno dijete koje je preživjelo seksualno nasilje. Izvan ove kocke izgledaju slično, a ipak različito, i ukazuju na duhovno stanje djeteta. One su čulno nježne i delikatne.
2) Drugi dio projekta čini virtualno prisustvo aktivistkinja koje su osnovale „Europsku žensku mrežu protiv seksualnog nasilja“, u obliku njihovih fotografija u prirodnoj veličini, koje slobodno stoje u prostoru. Na taj način figurativno je prikazano prisustvo braniteljica u svojstvu avangarde u borbi protiv seksualnog nasilja.
3) Treći dio projekta je video materijal. Predstavljaju se aktivistkinje, braniteljice, feministkinje, građanke svijeta i govore zbog čega su veći dio svog života posvetile ovoj temi – borbi protiv seksualnog nasilja. (Izvor: Ženska soba)