Inicijative, Nekategorizirano

Beara – dokumentarni roman o genocidu u Srebrenici

Ivica_dikic_portret_630_0U četvrtak, 5.4.2018. u 20:30 u splitskom klubu Quasimodo (Gundulićeva 26/a), u književnom program Bookvica gostuje novinar i pisac Ivica Đikić. Njegov pozamašan novinarski i književni opus dovoljna je pozivnica za sve željne pametne i smislene riječi. Posljednje njegovo djelo, Beara – dokumentarni roman o genocidu u Srebrenici, štivo je koje čitatelja navodi da promišlja o Srebrenici onako kako ga neće navesti ni jedan TV prilog. Ivicin rad u Feralu, Novom listu, Novostima, važne književne nagrade i scenaristički rad govore nam da će ovo biti jedna posebno sadržajna Bookvica.

Biografija:

Ivica Đikić rođen je 11. ožujka 1977. u Duvnu/Tomislavgradu, u Bosni i Hercegovini.
Novinarstvom se bavi od 1995., a u splitskom tjedniku Feral Tribune piše od 1997.
Od početka 2001. bio zamjenik je glavne urednice Feral Tribunea.
Bio urednik Novog lista.