Nekategorizirano, Rad udruga

Sad imamo kvalitetniji rad s roditeljima i korisnicima

Projekt je potaknuo niz pitanja i rješenja za svih pet organizacija

Udruga Srce Zelina, Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji prošle je godine zajedno s četiri partnera provodila projekt Zajedno jači, sufinanciran od strane EU iz Europskog socijalnog fonda i Ureda za udruge Vlade RH U 2015. godini.

– Svi rezultati projekta bili su realizirani te smo iznimno zadovoljni postignutim.

Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva trebalo bi biti kontinuirano kroz edukacije i radionice, ali i partnerstva i međusektorsku suradnju te programe cjeloživotnog učenja.

Projekt Zajedno jači je kroz 12 mjeseci trajanja potaknuo niz pitanja i rješenja za svih pet organizacija uključenih u projekt te je bio samo korak naprijed ka napretku organizacija, njihovim kapacitetima i neposrednog rada s korisnicima – kaže Jelena Kovačević, izvršna direktorica udruge napomenuvši kako su partneri na projektu bili Sveta Ana – udruga za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i invalidnim osobama, Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac, Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci te Udruga Sunce Novi Marof – za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom.

Nakon završetka ovoga projekta održavaju se nove aktivnosti.

– Zahvaljujući njemu imamo kvalitetniji rad s roditeljima i korisnicima, rad s volonterima te jače međusektorske i unutarsektorske odnose. Kroz edukacije i radionice ojačali smo se za apliciranje projektata prema EU i drugim međunarodnim donatorima, stekli znanja i vještine iz područja samoodrživosti i društvenog poduzetništva te rada s volonterima, članovima lokalne zajednice kao i ključnim dionicima u područku donošenja javnih i lokalnih politika – kaže Kovačević naglasivši kako su nakon provedenog projekta ojačani za međunarodne partnerske odnose.

– Osim na nacionalnom nivou, ovaj će projekt sigurno doprinijeti ostvarenju ciljeva, misije i vizije naše organizacije na međunarodnom nivou – zaključila je.

Ukupna vrijednost projekta bila je 650.980 kuna.

Maja Celing Celić