EHO, Nekategorizirano

U Brodsko-posavskoj županiji započela provedba EU projekta ‘MS Net – Mreža suradnje’

Projektom ‘MS NET – Mreža suradnje’ tijekom 18 mjeseci bit će organizirane radionice, edukacije, individualna savjetovanja, grupe podrške za članove obitelji oboljelih od multiple skleroze i još mnogo toga, prenosi In portal.

Društvo multiple skleroze Brodsko-posavske županije ovih je dana organiziralo uvodnu konferenciju projekta ‘MS Net – Mreža suradnje’ na Jezeru Zeleno srce (Jelas).

Projektni prijedlog koji je DMS BPŽ prijavilo na EU natječaj ‘Širenje mreže socijalnih usluga u zajednici’ – Faza I. – UP.02.2.2.06 (Europski socijalni fond) zadovoljio je sve faze provjere. Potpisan je ugovor o bespovratnoj dodjeli sredstava, ukupno 1.494.090,31 kn potpore.

Projektom ‘MS NET – Mreža suradnje’ tijekom 18 mjeseci bit će organizirane radionice, edukacije, individualna savjetovanja, grupe podrške za članove obitelji oboljelih od multiple skleroze i još mnogo toga. Važno je i to da će u sklopu projekta za prostor udruge bit osigurana oprema za održavanje događaja i pružanje usluga korisnicima te kombi prilagođen osobama s invaliditetom.

– Uz tehničku podršku Pronove d.o.o., partneri projekta su Savez društava multiple skleroze Hrvatske, Društvo multiple skleroze Osječko-baranjske županije, Društvo oboljelih od multiple skleroze Sisačko-moslavačke županije i Društvo multiple skleroze Virovitičko-podravske županije. Zahvaljujući partnerima, aktivnosti i rezultati našeg projekta bit će multiplicirani i na ostale četiri županije – navodi Mateja Zirdum, voditeljica projekta.

Detaljnije informacije na stranici www.dmsbpz.hr.