EHO, Nekategorizirano

Civilno društvo i pozitivna promjena

cd_crKnjiga tematizira suvremenu ulogu civilnog društva kao dionika socijalnog, ekonomskog i političkog razvoja te pokretača pozitivnih društvenih promjena. Prikazuje nalaze novijih empirijskih istraživanja civilnog društva i kombinirane socijalne politike u Hrvatskoj, a oni su dijelom svojevrsni nastavak ranijih faza istraživanja objavljenih u knjigama G. Bežovana “Civilno društvo” i G. Bežovana i S. Zrinščaka “Civilno društvo u Hrvatskoj”. To omogućava razumijevanje trendova razvoja civilnog društva u Hrvatskoj posljednje desetljeće i pol. U knjizi se obrađuju različita teorijska ishodišta razumijevanja uloge civilnog društva kao višedimenzionalnog istraživačkog fenomena. Također, empirijska istraživanja prikazana u knjizi utemeljena su u suvremenom konceptualnom i metodološkom okviru. U naglascima (boxovima) ističu se važni pojmovi i primjeri dobrih praksi pozitivnih promjena.

Sadržajem i koncepcijom rukopis je namijenjen svima onima koji su zainteresirani za teme civilnog društva i neprofitnog sektora, socijalnu politiku, onima zaposlenim u organizacijama civilnog društva, volonterima, aktivistima te novinarima.