Nekategorizirano

Nacionalna zaklada potpisala sporazume za uključivanje u tematske sustavne podrške

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva danas je potpisala sporazume za uključivanje u Tematske sustavne podrške s pet udruga iz pet tematskih područja.

Sporazumi su potpisani temeljem provedenog Poziva za iskaz interesa čiji cilj je bio stvaranje inovativnog okvira podrške koji će potaknuti daljnji društveni razvoj u Hrvatskoj. Tematske sustavne podrške obuhvaćaju širok spektar tema važnih za unaprjeđenje društva, s naglaskom na dugoročno održive strategije. Tematska sustavna podrška ostvaruje se na rok od 4 godine s mogućnošću daljnjeg produženja.

Potpisane sporazume uručio je predstavnicima udruga g. Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice za europske fondove i sustavne podrške.

 

Sredstva odobrena putem danas potpisanih sporazuma iznose ukupno 392.000,00 eura, što predstavlja značajan korak prema ostvarivanju ciljeva unaprjeđenja društva i jačanja organiziranog civilnog društva.

Potpisani SPORAZUMI obuhvaćaju sljedeća TEMATSKA područja:

  1. Moderni izazovi roditeljstva i demografija
  2. Usklađivanje privatnog i poslovnog života
  3. STEM kao pokretač razvoja
  4. Praćenje sustava pomoći žrtvama obiteljskog nasilja
  5. Umjetna inteligencija i društveni razvoj

Više: Rezultati

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva