EHO, Nekategorizirano

Google osnovao krizni fond za zaštitu prava imigranata

google_crKompanija je potvrdila da će u fond uplatiti dva milijuna dolara, dok će preostala dva milijuna dolara biti osigurana kroz donacije zaposlenih u kompaniji.

Novac će dobiti četiri organizacije: Američka unija za građanske slobode (ACLU), Centar za pravnu pomoć imigrantima (ILRC), Međunarodni komitet spasa (IRC) i UN-ova agencija za izbjeglice (UNHCR), prenosi SEEbiz.

U Googleu su izrazili zabrinutost zbog posljedica koje će odluka američkog predsjednika Donalda Trumpa o zabrani ulaska u SAD državljanima sedam muslimanskih država, imati po zaposlene u Googleu i njihove obitelji.

Trump je u petak potpisao izvršnu naredbu za “ekstremnu provjeru” koja je zaustavila američki izbjeglički program i zabranila ulazak u SAD građanima više država sa većinski muslimanskim stanovništvom na najmanje 90 dana. Zemlje pogođene ovom naredbom su Iran, Irak, Libija, Somalija, Sudan, Sirija i Jemen.