EHO, Nekategorizirano

Nobelova nagrada za Kazua Ishigura

Foto: DW
Foto: DW

Kako je obrazložila Švedska akademija u Stockholmu, ovaj 62-godišnji autor se ističe „romanima velike emocionalne snage“. Kazuo Ishiguro je poznat po svojim djelima “Na kraju dana” i „Nikad me ne ostavljaj“, po kojima su snimljeni i uspješni filmovi, piše DW.

Nobelova nagrada za književnost dotirana s 943.000 eura smatra se najvažnijim priznanjem na području književnosti. Nagrada će dobitniku biti uručena 10. prosinca (godišnjica smrti Alfreda Nobela) u Stockholmu.

Prošle godine Nobelova nagrada za književnost je dodijeljena glazbeniku Bobu Dylanu zbog, kako je obrazloženo, „njegovog velikog utjecaja na suvremenu glazbu“. Ta je odluka iznenadila svjetsku javnost. Dylan nije došao na svečano uručenje nagrade, nego ju je primio tek mjesecima kasnije, kada je došao u Švedsku radi svog koncerta.