Nekategorizirano, Rad udruga

Kroz projekt “Pri ruci” educirano 48 osoba s invaliditetom

Rad na tkalačkom stanu jedna je od aktivnosti projekta
Rad na tkalačkom stanu jedna je od aktivnosti projekta

Ukupno 48 osoba s invaliditetom s područja Koprivničko-križevačke županije obučeno je za branje, preradu ljekovitoga bilja, rada na tkalačkome stanu i izradi suvenira u sklopu projekta Pri Ruci (Inovativni ruralni centar za inklziju), Udruge GTF – Inicijative za održivi rast iz Zagreba koji se održava u partnerstvu s križevačkom Udrugom osoba s invaliditetom, Rehabilitacijskim centrom za stres i traumu i Centrom za socijalnu skrb Križevci, prenosi Hina.

Projekt je financirala Europska unija (EU) posredstvom Europskoga socijalnog fonda u vrijednosti većoj od milijun i 104 tisuće kuna, a obuka je provedena u centru Pri Ruci u zgradi stare škole u Đurđicu kod Križevaca.

Na završnoj konferenciji projekta u petak predstavljeno je umijeće korisnika i izrađene rukotvorine.

Projekt je počeo 1. srpnja prošle godine i završit će 30. lipnja ove godine, a njegova svrha je povećati zapošljivosti osoba u nepovoljnom položaju.

O projektu su na završnoj konferenciji govorili predsjednica Udruge GTF Mary Ann Rukavina Cipetić i predsjednik Udruge osoba s invaliditetom Križevci Petar Gatarić.