Nekategorizirano, Rad udruga

Rujan – Svjetski mjesec borbe protiv Alzheimerove bolesti

Gust raspored u rujnu

Na blogu Alzheimer Hrvatska redovito obavještavaju sve zainteresirane o ovoj bolesti o aktualnim događanjima, novitetima. Ondje možete pitati specijaliste o njezi i liječenju Alzheimerove bolesti, pročitati savjete i druge zanimljive teme.

U rujnu se obilježava Svjetski mjesec borbe protiv Alzheimerove bolesti.

Kao i prošle dvije godine, Hrvatska udruga za Alzheimerovu bolest organizirala je niz različitih događanja diljem naše zemlje s ciljem jačanja svijesti o Alzheimerovoj bolesti i demenciji.

Od 16. do 30. rujna, od Vukovara, preko Osijeka i Lipika do Čakovca održavat će se zanimljiva događanja.

U Vukovaru, 16. rujna od 11 do 12 sati u Domu zdravlja Vukovar, Nikole Tesle 1, održat će se Alzheimer radionica o njezi osoba s demencijom.

Od 12 do 13 sati u „Cafe History Baru“, Nikole Tesle 3, održat će se Alzheimer Café i predavanje o Alzheimerovoj bolesti.

Isti dan, u Osijeku od 17 do 19 sati u Dnevnom boravku „Aktivni umirovljenici Osijek“, Županijska 11, održat će se Alzheimer Café i predavanje u komunikaciji s osobama s demencijom.

U Zagrebu, 21. rujna kada se obilježava Svjetski dan Alzheimerove bolesti od 10 do 18 sati na Europskom trgu odvijat će se tradicionalna manifestacija Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest „Jesenja ruža za jesen života“ na kojoj će aktivisti Udruge razgovarati s građanima i dijeliti informativni materijal o Alzheimerovoj bolesti te njezi i skrbi o osobama s demencijom.

Od 11 do 12 sati predviđena je “Šetnja za sjećanje” (Memory Walk) od Europskog trga do Hrvatskog narodnog kazališta i nazad, a od 13 do 14 sati na Europskom trgu nastupit će gudački kvarteta „Musica pro bono“ (kojeg čine članovi Zagrebačke filharmonije).

Od 16 – 18 sati u prostorijama Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest u Vlaškoj 24/1 (odmah do Europskog trga) održat će se „Otvorena vrata Udruge“ tijekom koje će biti prikazan igrani film „Iris“

U četvrtak, 22. rujna od 16 – 18 sati u prostorijama Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest održat će se „Otvorena vrata Udruge“ tijekom koje će biti prikazan dokumentarni film „Alzheimer musical“.

U Pakracu će se 22. rujna, a u Požegi 23. rujna, od 8 do 12 sati na Gradskoj tržnici u Pakracu, odnosno u Šetališnoj zobni (Cehovska 1) u Požegi odvijati manifestacija Palijativnog tima LiPa „Jesenja ruža za jesen života“ na kojoj će njezini aktivisti razgovarati s građanima i dijeliti informativni materijal o Alzheimerovoj bolesti te njezi i skrbi o osobama s demencijom.

Za srijedu, 28. rujna od 15 do 17 sati predviđena je “Šetnja za sjećanje” (Memory Walk) od Pakraca do Lipika. Polazak ispred SŠ Pakrac u 15 sati.
Taj će se dan u Lipiku, u konferencijskoj dvorani Quella, od 17 do 19 sati održati Alzheimer Café i projekcija filma o Alzheimerovoj bolesti.

I za kraj, 30. rujna u Čakovcu, od 17 do 19 sati u Srednjoj medicinskoj školi u Čakovcu održat će se Alzheimer Café i predavanje o Alzheimerovoj bolesti.

Maja Celing Celić