Nekategorizirano

Simboličko rušenje zida predrasuda prema Romima

Cilj akcije je suzbijanje predrasuda prema Romima uz aktivno uključenje građana
Cilj akcije je suzbijanje predrasuda uz aktivno uključenje građana

Na Svjetski dan Roma, najveći romski praznik, u petak, 8. 4. 2016. godine u 13 sati, na Cvjetnom trgu u Zagrebu, Romsko nacionalno vijeće poziva sve na zajedničko simboličko rušenje zida predrasuda prema Romima u našem društvu, prenosi portal Romi.hr.

Svakodnevica Roma u Hrvatskoj i Europi opterećena je brojnim društvenim stereotipima i predrasudama.

Romsko nacionalno vijeće najvažniji dan u romskom kalendaru obilježava na način da ukaže na te predrasude i potrebu njihovog suzbijanja.

Građanskom akcijom i medijskim praćenjem možemo zajedno mijenjati odnos prema Romima u Hrvatskoj, Europi i svijetu.

Pridružimo se svi kratkom javnom događanju u petak 8. 4. 2016. u 13 sati na Cvjetnom trgu u Zagrebu pod nazivom „SRUŠIMO ZID PREDRASUDA!“, čiji je cilj suzbijanje predrasuda prema Romima uz aktivno uključenje građana – pozivaju u Romskom nacionalnom vijeću.