Nekategorizirano, Rad udruga

Strateška i društveno odgovorna filantropija

U projektu sudjeluju četiri tvrtke iz Slavonije

Razvoj individualne i strateške korporativne filantropije u Hrvatskoj osnovni je cilj projekta koji Zaklada Slagalica provodi u partnerstvu sa Zakladom Zamah i Udrugom Blank iz Zagreba, čime sudjeluju u stvaranju nove filantropske kulture ponašanja u Hrvatskoj.

Riječ je o novom pristupu strateške i društveno odgovorne filantropije koja se ne odnosi samo na davanje financijske potpore već i na način razumijevanja različitih potreba zajednice te precizno građenje i postavljanje obostranih interesa.

Četiri tvrtke s područja Slavonije i Baranje sudjeluju u projektu i to Eurco d.d. i Lotusmeida d.o.o. iz Vinkovaca te Ofir d.o.o. i Mesna industrija Ravlić d.o.o. iz Osijeka. Zašto?

Zato što:

– Strateška filantropija jedinstven je i snažan način povezivanja strategije tvrtke i marketinških ciljeva koji su efikasno usmjereni povećanju blagostanja zajednice;

– Strateška filantropija je povezivanje tvrtke s odabranim neprofitnim sektorom ili izravno s uzrokom problema na koji želi djelovati;

– Dobro osmišljen model strateške filantropije postavljen je tako da neprimjetno integrira potrebe obje strane, kako za filantropsku svrhu tako i za tvrtku, te na taj način kreira win-win situaciju;

– Strateška korporativna filantropija omogućuje tvrtki da svoje filantropske akcije vodi strukturirano i usmjereno uz mogućnost praćenja i evaluiranja rezultata ulaganja;

– Strateška filantropija omogućuje tvrtki da se temeljitije posveti rješavanju određenog problema u zajednici i profilira se kao važan akter u rješavanju tog problema.

U Zakladi Slagalica poručuju tvrtkama:

” Ako Vaša trvtka još uvijek nema individualni model strateške filantropije a želite promijeniti svoj pristup prema zajednici, javite nam se! Model rada konceptualno je prilagođen individualnim potrebama Vaše tvrtke s naglaskom na interese koji će se profilirati tijekom suradnje.”

Izvor: Zaklada Slagalica