Nekategorizirano, Rad udruga

Trening o zaštiti i zagovaranju prava različitih obitelji

Prijave su moguće najkasnije do 31. listopada
Prijave su moguće najkasnije do 31. listopada

U okviru projekta „Kaleidoskop – unapređenje prava djece u različitim obiteljima za tolerantno društvo” udruge Roditelji u akciji – Roda, ADOPTA – Udruga za potporu posvajanju, LET – Udruga za unapređenje kvalitete življenja te suradnici Zagreb Pride pozivaju sve zaposlenike i zaposlenice raznih pomagačkih profesija iz Centara za socijalnu skrb i podružnica Obiteljskih centara iz cijele Hrvatske na besplatni dvodnevni trening pod nazivom “Sve obitelji su jednake u svojoj različitosti – kako štititi i zagovarati prava djece i roditelja u različitim obiteljima”.

Trening će se održati 8. i 9. studenog u Puli.

Ovim se treningom želi ojačati kapacitet institucija za zaštitu prava roditelja i djece u različitim obiteljima kroz osvrt na zakonodavni okvir te kroz utjecaj na javne politike i medije te unaprijediti vještine za rad s krajnjim korisnicima (roditeljima) radi pružanja podrške roditeljima i djeci u zaštiti njihovih prava.

Sudionicama i sudionicima treninga su pokriveni troškovi putovanja autobusom ili vlakom do Pule iz mjesta boravka i natrag, smještaj i obroci.

Prijave su moguće najkasnije do 31. listopada do 12 sati, a više informacija te on-line obrazac potražite OVDJE.