EHO, Nekategorizirano

Udruga MoSt iz Splita započela provedbu projekta razvoja usluga podrške u kriznim situacijama

U okviru redovnih aktivnosti praćenja napretka provedbe projekata koje prati Nacionalna zaklada kao provedbeno tijelo u sustavu financiranja iz Europskog socijalnog fonda, u srijedu su zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva Luka Bogdan i voditelj Odjela za praćenje provedbe programa EU Nacionalne zaklade Mario Beko u udruzi Most u Splitu održali sastanak s timom koji radi na provedbi projekta “Zajedno u krizi”.

Projekt “Zajedno u krizi” udruga MoSt provodi u partnerstvu sa gradom Splitom i Savjetovalištem Lanterna , a u srpnju ove godine ugovoren je za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda u ukupnoj vrijednosti od 343.160,24 kuna.

Globalna pandemija COVIDa-19, te potresi u Zagrebu, Petrinji i okolici, najveće su krizne situacije u posljednjih nekoliko godina u kojima su volonteri dali ogroman i nemjerljiv doprinos u ublažavanju posljedica navedenih katastrofa i izvanrednih događanja.

Upravo zato, projekt splitske udruge MoSt “Zajedno u krizi” svojim aktivnostima dat će odgovor na potrebe zajednice za izgradnjom vlastitih lokalnih kapaciteta za suočavanje s kriznim situacijama, organiziranja aktivnosti pomoći i podrške ugroženim građanima (materijalna i psihološka pomoć) i podizanja svijesti javnosti o važnosti i načinima samoorganizacije i samopomoći u kriznim situacijama.

Aktivnosti projekta će osigurati razvoj kompetencija zaposlenika i članova Udruge MoSt, partnera na projektu Savjetovališta Lanterna i predstavnika Grada Splita te izradu smjernica za postupanje i organiziranje pomoći u kriznim situacijama i osposobljavanje školskih volonterskih timova za krizno volontiranje.