Nekategorizirano, Svijet

EP će dodjeljivati Nagradu za novinarstvo Daphne Caruana Galizia

Europski parlament dodjeljivat će od listopada iduće godine nagradu za novinarstvo koja će nositi ime ubijene malteške novinarke Daphne Caruane Galizije, kazao je malteški eurozastupnik David Casa.

Uvođenje nagrade Europski parlament odobrio je u ponedjeljak, a predložio ju je Casa (EPP). Casa je inače član malteške Nacionalističke stranke, konzervativne stranke koja je trenutačno u oporbi.

„Ovo je poseban dan za Europski parlament, za sve novinare i za sve Maltežane. Nasljeđe malteške istraživačke novinarke Daphne Caruane Galizije ostat će živo, jer ćemo je se odsad sjetiti svake godine tijekom ceremonije dodjele nagrade”, rekao je Casa za Times of Malta od srijede.

Nagradom će se odavati priznaje za izvrsnost u novinarstvu utemeljenom na načelima i vrijednostima Europske unije.

Nagrada će se dodjeljivati oko 16. listopada, dan kada je 2017. Daphne Caruana Galizia (53) ubijena na Malti zbog otkrića umiješanosti brojnih malteških političkih dužnosnika u organizirani kriminal. (Hina)