Nekategorizirano, Stajališta

Kršenje dječjih prava

dnd_cr– Savez društava je skrenuo je pozornost svim relevantnim i nadležnim državnim institucijama te općinama, gradovima i županijama, na udrugu prilično pretencioznog naziva (Svjetski dječji parlament) koja već duže vrijeme implementira i u javnosti prikazuje svoje aktivnosti pod različitim, jednako pretencioznim nazivima „Svjetska i hrvatska dječja Vlada“, „Ministarstvo djece i parlament“ te sada i „Pravda za djecu“, pozivajući se pri tome na nepostojeće pokroviteljstvo Hrvatskoga sabora.

Dodatno i jednako bitno, udruga Svjetski dječji parlament u svome dopisu poziva općine, gradove i županije na financijsko podupiranje njihovih aktivnosti i uplatu iznosa od 20.000 kuna za godišnju članarinu te time komercijalizira i naplaćuje sudjelovanje djece u aktivnostima i susretima.

Napominjemo da će Savez i ove godine, uz pomoć i potporu naše Udruge gradova, u svibnju organizirati posjet djece Hrvatskome saboru i druženje sa zastupnicima, uz pokroviteljstvo predsjednika Sabora.

Reagiranje Saveza društava Naša djeca Hrvatske možete pročitati OVDJE.