EHO, Nekategorizirano

O projektu SIMS i u emisiji Hodalica na Radio Studentu

Povod za gostovanje u emisiji bio je projekt SIMS – Socijalna inkluzija mladih kroz Studentski.hr koji Centar za razvoj mladih provodi u partnerstvu s udrugom Pragma i sufinanciran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda.

U emisiji Hodalica na Radio Studentu, jedinoj emisiji u kojoj se na jednom mjestu može saznati sve o aktivnostima za mlade i studente s invaliditetom, te o aktivnostima u koje su uključene ili ih provode mlade osobe s invaliditetom, prošli je tjedan gostovala Iris Delić, urednica sadržaja na projektu SIMS – Socijalna inkluzija mladih kroz Studentski.hr.

Povod za gostovanje u emisiji bio je projekt SIMS – Socijalna inkluzija mladih kroz Studentski.hr koji Centar za razvoj mladih provodi u partnerstvu s udrugom Pragma i sufinanciran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda.

S voditeljicom emisije, Ivonom Šeparović iz Hrvatskog saveza udruga za mlade i studente s invaliditetom, Iris Delić razgovarala je o aktivnostima projekta SIMS i načinima na koje se kroz projekt povećava vidljivost ranjivih skupina mladih – člancima na portalu Studentski.hr, audio sadržajem i pokretanjem novog podcasta Studentski.hr TV.

No dotakle su se i ranjivih skupina mladih, problema nezaposlenosti i istraživanja o utjecaju nezaposlenosti mladih na socijalnu isključenost koje je provedeno u sklopu projekta SIMS.

Cijelu emisiju moguće poslušati na poveznici.

Više informacija o projektu SIMS – Socijalna inkluzija mladih kroz Studentski.hr, koji udruga Centar za razvoj mladih provodi u partnerstvu s udrugom Pragma i sufinanciran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, dostupno je na službenoj stranici projekta.

Projekt SIMS – Socijalna inkluzija mladih kroz Studentski.hr provodi udruga Centar za razvoj mladih u partnerstvu s udrugom Pragma, a sufinanciran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Dodijeljeno mu je ukupno 1 400 000 kuna.