Aktivizam, Nekategorizirano

Predavanje o mađarskom futurizmu u MaMi

U okviru ciklusa ‘Slobodne veze: Linije kretanja’ 19. veljače 2022. slijedi drugo predavanje/ intervencija pod nazivom Hungarofuturizam (i njegova nezadovoljstva). Predavanje se održava u prostoru MaMa u Zagrebu, od 19 sati.

Troje istaknutih protagonista pokreta, uvest će publiku u temu Hungarofuturizma predstavljajući pregled mađarske futurističke vizije i njezinih najnovijih razvojnih tendencija u vizualnim umjetnostima i šire. To su:
Márió Z. Nemes (1982.) je mađarski pjesnik i kritičar, docent estetike i filozofije na ELTE Institutu za teoriju umjetnosti i medijske studije (Budimpešta).
Zsolt Miklósvölgyi (1987.) je kritičar, urednik i pisac iz Budimpešte. Studirao je estetiku i filozofiju na PPCU u Mađarskoj.
Mátyás Dunajcsik (1983.) je pjesnik poliglot, pisac, esejist, prevoditelj, performer i kulturni organizator.

Opširnije