EHO, Nekategorizirano

Predstavljeni rezultati europskog projekta „Žene za žene“

Na predstavljanju rezultata projekta „Žene za žene“, financiranog iz Europskoga socijalnog fonda, u srijedu je na Tribini Grada Zagreba ocijenjeno da se uspjelo pomoći ženama oboljelima od malignih bolesti, a 15 žena je steklo dodatnu kvalifikaciju gerontodomaćice.

Projekt je financiran iz Europskoga socijalnog fonda u sklopu poziva “Zaželi – program zapošljavanja žena – faza 2” u ukupnom iznosu od 1.392.450 kuna.

Provodi se od 26. listopada 2020. do 26. travnja 2022. radi unaprjeđenja stručne osposobljenosti teško zapošljivih žena te zapošljavanja na pružanju pomoći ženama oboljelima od malignih bolesti.

Dodatnom edukacijom žene koje su bile u evidenciji Zavoda za zapošljavanje stekle su znanja za pomoć specifičnoj skupini krajnjih korisnica, a 15 žena steklo je dodatnu kvalifikaciju gerontodomaćice, što im povećava izglede za novo zapošljavanje, istaknuo je na predstavljanju.

U ime zagrebačkoga gradonačelnika, nazočne je pozdravila pročelnica Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Romana Galić, koja je istaknula kako joj je drago što se uspjelo pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija.

“Ovaj projekt je jedan veliki iskorak u odnosu na projekt ‘Zaželi’, koji je nastao kao reakcija na nezaposlenost teško zapošljivih žena“, ocijenila je.

Rezultate, aktivnosti i iskustva u provedbi projekta predstavila je njegova voditeljica iz udruge Hrvatski forum protiv raka dojke Europa Donna Đana Atanasovska, koja je rekla kako gerontodomaćice pružaju pomoć u kući za ukupno 130 korisnica.

Korisnik financiranja je Hrvatski forum protiv raka dojke Europa Donna, a partneri na projektu su Udruga žena oboljelih i liječenih od raka „Nismo same“, Grad Zagreb, Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Zagreb i Centar za socijalnu skrb Zagreb. (Hina)