EHO, Nekategorizirano

U BiH i Hrvatskoj uhićenja zbog krijumčarenja migranata

migranti_crPretresi i uhićenja realizirani su u BiH i Hrvatskoj, a meta akcije su osobe osumnjičene da su za novac krijumčarile ilegalne migrante sa područja Turske i Sirije u zemlje Zapadne Europe, prenosi SEEbiz.

U akciji sudjeluje više zemalja, a usmjerena je na osobe osumnjičene da su organizirano, planski i za velike novčane iznose vršile krijumčarenje ilegalnih migranata s područja Turske i Sirije preko BiH i Hrvatske, prema zemljama EU.

Prikupljeni su dokazi da su osumnjičeni organizirali ilegalni transport više desetaka ilegalnih migranata, oba spola i različitih starosnih grupa, koje su za velike novčane iznose, koji su dostizali i više tisuća eura, krijumčarili preko Crne Gore, BiH i Hrvatske u zemlje Zapadne Europe.

U Bosni i Hercegovini organizirani su pretresi na šest lokacija i uhićeno je šest osoba, dok se u Hrvatskoj provodi akcija na 14 lokacija.