EHO, Nekategorizirano

U Makedoniji otkrivena mreža krijumčara ljudima

makedonija_crIzvijestio je to u srijedu ministar unutarnjih poslova Mitko Cavkov:

– Operacija kodnog naziva ‘Kojot’ provedena je na 24 mjesta, u Skoplju, Negotinu, Velesu i u Gevgeliji. Osumnjičeni su optuženi za kriminal, trgovinu i zloupotrebu ovlasti – rekao je ministar na konferenciji za novinare.

– Petorica policajaca, među kojima je i zamjenik načelnika policijske postaje u Velesu, kazao je Cavkov, prenosi SEEbiz.

Vlasti su u potrazi za još četvoricom osumnjičenih, od kojih je jedan trenutačno u inozemstvu, a peti član krijumčarske grupe je već u zaatvoru zbog povezanosti s drugom aferom. Mreža djeluje od 2015. Njezini članovi su preko Makedonije od tada ilegalno prebacili najmanje 559 migranata, a ‘uslugu’ su po osobi naplatili između 500 i 1000 eura.