EHO, Nekategorizirano

Vlada će osigurati sredstva za liječenje djece koja boluju od neuroblastoma

vlada_crVlada RH je odlučila je da će osigurati sva potrebna sredstva za liječenje sedmero djece koja boluju od neuroblastoma.

U  ponedjeljak će biti donesena odluka o nabavi lijeka koji bi mogao pomoći sedmero djece s neuroblastomom, potvrdio je ministar zdravstva Milan Kujundžić, prenosi SEEbiz.

– Ugledni liječnici u Povjerenstvu odlučili su uzeti nekoliko dana za prikupljena dodatnih informacija o lijeku koji uz ostalo ima vrlo ozbiljne nuspojave. Lijek se primjenjuje u remisiji i propisuje se pojedinačno i nije lijek koji se mora dati odmah, nego lijek za djecu u remisiji koji sprječava da se bolest vrati – rekao je Kujundžić.

Podsjetimo, riječ je o sedmero djece koja trebaju taj lijek.