EHO, Nekategorizirano

WWF-ov Izvještaj o stanju planeta 2018: postignimo više

foto: wwfadria.com
foto: wwfadria.com

Izvještaj o stanju planeta najvažnija je publikacija WWF-a, a objavljuje se svake dvije godine. Riječ je o sveobuhvatnoj studiji svjetske bioraznolikosti i zdravlja planeta. Ovogodišnji Izvještaj o stanju planeta dvanaesto je izdanje i donosi znanstvene dokaze o onome što nam priroda opetovano ponavlja: neodržive ljudske aktivnosti dovode prirodne sustave koji podržavaju život na Zemlji do ruba.

Ovaj izvještaj donosi niz indikatora, poput indeksa živućeg planeta (LPI) koji objavljuje Londonsko zoološko društvo (ZLS), a koji upućuju na hitnu promjenu globalnog sporazuma za prirodu i ljude i postavljanje jasnih i ambicioznih ciljeva, mjera i pokazatelja kako bismo preokrenuli razorni trend gubitka bioraznolikosti koji trenutno negativno utječe na jedini planet koji svi zovemo domom.

Izvješće dostupno ovdje.