Nekategorizirano, Rad udruga

Žmergo sudjelovao na Festivalu sportske rekreacije

Izložba je bila namijenjena djeci i mladima

Na Platku je u nedjelju, 11. rujna održan Festival sportske rekreacije, a Žmergova uloga bila je organizirati edukativno-zabavne aktivnosti, piše Udruga Žmergo na svojim stranicama.

Dok su mnogi sudjelovali u raznim sportskim-rekreativnim aktivnostima, poput trčanja, biciklizma, planinarenja, obitelji i prijatelji okušali su se u prvoj Žmergovoj šumskoj pustolovini. Sudionici ističu kako su se zabavili istraživajući čari Platka kao i njegovih skrivenih kutaka uz vrlo vješto osmišljene zagonetke i pitalice.

Osim ove pustolovine, Žmergo je organizirao i radionice smoothija kao podrška sportašima i rekreativcima za dobar početak dana.

Uz sve to, Žmergo je postavio i svoju izložbu “Hrana u oblacima” u sklopu europskog projekta EAThink2015 – Jedi lokalno, misli globalno! namijenjena djeci i mladima s ciljem uvida u posljedice naših izbora i potrošnje hrane koju kupujemo, ekološke i društvene utjecaje iste te izazove s kojima se suočavamo kako bi potakli održive prehrambene trendove i male lokalne proizvođače.

Upravo zato postavljen je i sajam malih proizvođača iz PGŽ kako bi dobili priliku prezentirati svoje proizvode i pronaći put do potrošača.

– Trudit ćemo se osmisliti još ovakvih aktivnosti s ciljem zabave za cijelu obitelj i zbližavanja svih generacija u zajedničkom rješanju zadataka. Pratite nas i budite obaviješteni na vrijeme – poručuju u udruzi.