Aktivizam, Nekategorizirano

Udruga Žmergo: Sedma “Zelena čistka” divljih odlagališta 15. rujna

zelena-cistkaČlanovi opatijske Udruge Žmergo najavili su u srijedu na konferenciji za novinare ovogodišnju hrvatsku akciju čišćenja divljih odlagališta „Zelenu čistku“, koja će 15. rujna održati u okviru globalne akcija čišćenja World Cleanup Day.

Kako su naveli, Zelena čistka je nacionalna kampanja s ciljem podizanje svijesti građana o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada, a vrhunac te kampanje je istoimena akcija čišćenja divljih odlagališta, koja se provodi sedmu godinu za redom.

U zajedničkoj globalnoj akciji čišćenja World Cleanup Day sudjelovat će volonteri iz 150 zemalja, koji će u jednom danu pokazati u kakvom svijetu žele živjeti.

Očistimo Hrvatsku, očistimo svijet, Hrvatska je dio globalne priče i ovoj akciji će se pridružiti putem Zelene čistke, kako bi aktivnim pristupom rješavanju problema pridonijeli čišćem svijetu, poručili su iz Udruge Žmergo. (Hina)