Aktivizam, Nekategorizirano

Udruga Žmergo poziva na akciju kartiranja i čišćenja otpada u Kastvu

world_clean_upU srijedu, 21. ožujka, pridružite se Udruzi Žmergo u Kastvu na akciji kartiranja i čišćenja otpada i divljih odlagališta.

Okupljanje je predviđeno u 8 sati ujutro Pod Ložun, odnosno kraj kastavske volte. Uz korištenje mobilne aplikacije, kartirati će se i čistiti lokacije s otpadom.

“Map it” je pripremna akcija za World Cleanup Day (svjetski dan čišćenja), najveću akciju čišćenja koja će se održati 15. rujna 2018. uz sudjelovanje volontera u više od 150 zemalja svijeta. Tijekom pripremne akcije sudionici iz uključenih zemalja natječu se u mapiranju otpada.

U sklopu pripreme u Kastvu je organizirano skeniranje terena i kartiranje mobilnom aplikacijom te čišćenje Kastavske šume i okolice. Ponesite svoj mobitel sa “skinutom” World Cleanup aplikacijom i pridružite se Žmergovcima i učenicima Osnovne škole Milan Brozović u Kastvu u “lovu na otpad”.

 

Više: Zmergo.hr