Nekategorizirano, Stajališta

Batarelo prijeti umjerenoj desnici i “lažnim konzervativcima”

 Vice John Batarelo, predsjednik udruge Vigilare
Vice John Batarelo, predsjednik udruge Vigilare

Relativna izborna pobjeda HDZ-a na čelu sa suzdržanim Andrejem Plenkovićem, čini se, nije dobro “sjela” klerikalnoj desnici koja očito žali za nešto drugačijim vremenima i atmosferom u društvu kakvi su vladali do prije samo nekoliko mjeseci. Jedan od ogorčenih je Vice John Batarelo, predsjednik udruge Vigilare, koji upozorava na “opasne pojave”, piše CroL.

A opasne pojave po njemu su “političko korektni političari koji glume konzervativne (ili katoličke) vrednote a u biti su se suobličili i prihvatili lijevo-liberalnu agendu za društvo”, preko kojih se u Hrvatsku “uvlači totalitarizam”.

Premda nije nikoga imenovao, nije teško pretpostaviti o komu je riječ.

Kako god, Batarelo kaže kako se tome treba suprotstaviti i kako će “oni” (nije jasno koji), “stvoriti novu platformu očekivanja prema našim političarima u vezi s najvažnijim društvenim i civilizacijskim pitanjima, kao što su pravo na život, javni moralni standardi javnih osoba i sloboda izričaja hrvatskih ljudi (ili građana) bez straha”.

Poručuje kako će “kad tad uspijeti u tome”.

To je, ukratko, sadržaj nove objave na njegovom Facebook profilu kojom “reklamira” novi tekst na svom blogu.

Ljut je zbog “nastajuće političke korektnosti u Hrvatskoj među tzv. političkom elitom, civilnim društvom i općoj javnosti”, a zaključuje kako razlika između političara i javnih osoba koje sebe smatraju konzervativcima i/ili katolicima i lijevo-liberalnih političara u nekim pitanjima ni ne postoji”.

Računajte na nas!

U Batarelovom toku (ne)svijesti kroz koji se nije jednostavno probiti, ima nekoliko cjelina i tema, a sve do jedne su presudne za opstanak Hrvatske i kad bi se buduća vladajuća garnitura posvetila samo tim pitanjima, u rekordnom bi roku zavladalo blagostanje: pobačaj (treba ga zabraniti jer život počinje začećem, to je znanstveno dokazano!), brak (muškarac, žena, piše lijepo u Ustavu) i Crkva (jer joj se brani ili otežava da iznosi stavove u javnom prostoru (?)).

Na kraju bojovnik Batarelo apelira na sve građanke i građane kojima je stalo do idealne Hrvatske, a takva može biti samo ako se budu vodili njegovim naputcima, da postanu svjesni ove situacije i okrenu paradigmu.

“Mi ‘obični’ hrvatski ljudi i državljani moramo voditi glavnu riječ i tražiti stavove i zakone koji su u skladu s našim očekivanjima. Kao katolici i/ili konzervativni ljudi, u Hrvatskoj moramo oblikovati izgrađene stavove u vezi najvažnijih moralnih i etičkih pitanja te odbaciti neprihvatljive kompromise s temeljima kršćanske zapadne civilizacije što danas čine neki ‘konzervativni’ političari.”

I onda slijedi čvrsto obećanje:

“Mi želimo stvoriti i stvorit ćemo novu platformu očekivanja prema našim političarima u vezi s najvažnijim društvenim i civilizacijskim pitanjima, kao što su pravo na život, javni moralni standardi javnih osoba i sloboda izričaja hrvatskih ljudi (ili građana) bez straha. I kad tad ćemo uspijeti u tome. Računajte na to!”.