Nekategorizirano, Svijet

Dvije Parade ponosa u Beogradu

parada_crOrganizatori kažu da će to biti Prajd u formi protesta, kako bi ukazali da su u društvu i dalje marginalizirani i da su sve češće žrtve nasilja. Parada ranije najavljena za rujan i dalje ostaje u planu, prenosi Gay Echo.

Iz udruženja Egal upozoravaju da će se ova Parada održati zbog učestalog nasilja, pogotovo nad trans osobama, koje su najvidljivije i zbog nepostojanja pravne regulative koja bi regulirala njihov identitet.

Također, poručuju da ne postoje zakoni koji bi zaštitili njihova ljudska prava.

Organizatori podsjećaju na pojačan stupanj nasilja nad LGBT osobama, o čemu svjedoče i tri napada na trans osobe koji su se dogodili tijekom proteklog mjeseca. Uz to bilo je još napada, koji nisu bili propraćeni u javnosti.