EHO, Nekategorizirano

Filantropska akcija „Vozimo za vozač(k)e“ uspješno privedena kraju: donacija uručena Dječjem domu Klasje

Filantropska akcija „Vozimo za vozač(k)e“ službeno je najavila obilježavanje Tjedna filantropije u Osijeku, a sve s ciljem prikupljanja sredstava za troškove dviju vozačkih dozvola za mlade koji izlaze iz sustava socijalne skrbi, iz Dječjeg doma Klasje.

Igor Toman i Ivica Lenard donirali su odvezenih 500 kilometara kroz sedam gradova Osječko-baranjske županije, a cijena jednog kilometra iznosila je 20 kuna. Financijski cilj od 10.000 kuna ostvaren je i prije zadanog roka, 1. listopada kada se obilježava Europski dan filantropije.

Kampanja prikupljanja sredstava započela je 11. rujna, a u kampanju se uključilo 135 jedinstvenih donatora koji su do 27. rujna uplatili 143 donacije u ukupnoj vrijednosti od 10.650,00 kuna.

Povodom obilježavanja Europskog dana filantropije, Igor Toman i Ivica Lenard uručili su prikupljenu donaciju ravnateljici Centra za pružanje usluga u zajednici Klasje Osijek, a sva sredstva bit će usmjerena na troškove dviju vozačkih dozvola korisnicima Centra.

„Vozačka je dozvola nešto što uvelike olakšava ulazak u svijet odraslih, ono što našim mladima predstavlja veliki korak za daljnji život. Ovom akcijom dvoje njih dobilo je priliku i na njoj su neizmjerno zahvalni. U njihovo ime i u ime Centra Klasje Osijek zahvaljujem svima koji su sudjelovali i pomogli nam te našim mladima omogućili polaganje vozačkog ispita, a time i povećali šanse za pronalazak zaposlenja.“ – istaknula je Miranda Glavaš-Kul, ravnateljica Centra za pružanje usluga u zajednici Klasje Osijek.

„Bez ljudi koji pomažu naše akcije ne bi mogle biti uspješne. Mi dajemo svoje vrijeme, a mislim da se i drugi mogu odreći jedne kave ili desetak kuna kako bi dvoje mladih ljudi pomogli u budućnosti jer danas bez vozačke dozvole ne možete ništa“ – dodao je Igor Toman i zahvalio svima koji su sudjelovali u akciji „Vozimo za vozač(k)e“.

Zaklada Slagalica i Zaklada Srce grada Osijeka zahvaljuju svima koji su sudjelovali u obilježavanju Tjedna filantropije i filantropskoj akciji „Vozimo za vozač(k)e“ i time pokazali solidarnost i važnost ulaganja u razvoj zajednice i društva.