Nekategorizirano, Svijet

Guterres: Prava manjina i migranata ugrožena

P-H20161212009388Ljudska prava manjina i migranata ugrožena su zbog populizma i vlada koje izbjegavaju svoju odgovornost u zaštiti izbjeglica, kazao je u ponedjeljak glavni tajnik UN-a Antonio Guterres.

“Sve više viđamo izopačene fenomene populizma i ekstremizma koji rezultiraju rastućim rasizmom, ksenofobijom, antisemitizmom i mržnjom prema muslimanima”, kazao je Guterres na proljetnom zasjedanju Vijeća UN-a za ljudska prava.

“Prava manjina i migranata su ugrožena”, istaknuo je glavni tajnik UN-a. Kazao je da se rasprave ne bi smjele voditi o podjeli tereta između zemalja koje su primile izbjeglice već o podjeli odgovornosti sukladno povelji UN-a.

Na četverotjednom zasjedanju najviše će se govoriti o tzv. “hotspotovima” poput Sirije, Mianmara i Burundija. (Hina)