Aktivizam, Nekategorizirano

Hoće li se lice Donalda Trumpa na arktičkom ledenjaku otopiti?

Foto: Project Trumpmore

Projekt Trumpmore nastoji dokazati globalno zatopljenje na monumentalan način. Finska nevladina organizacija Melting Ice planira naručiti izradu 35 metara visoke i 20 metara široke skulpture lica Donalda Trumpa uklesane u ledenjak u arktičkome pojasu, kako bi pokazali da se klimatske promjene zaista događaju, prenosi H-alter.

Veličina uklesane skulpture biti će identična onima na Mount Rushmoreu. Lice Donalda Tumpa uklesavati će kroz četiri tjedna najbolji stručnjaci klesarstva leda iz Finske i Mongolije. Ukoliko projekt dođe do završne faze, ovisno o rezultatima crowdfunding kampanje, cijeli proces izrade moći će se uživo pratiti putem interneta. Globalno zatopljenje jedna je od najvažnijih tema današnjice, no još uvijek postoje ljudi koji sumnjaju tu pojavu i propituju je li ona zaista problem

Globalno zatopljenje jedna je od najvažnijih tema današnjice, no još uvijek postoje ljudi koji sumnjaju tu pojavu i propituju je li ona zaista problem. Jedan od njih je, naravno, Trump.

“Ljudi često povjeruju u nešto tek kada to mogu vidjeti svojim vlastitim očima”, rekao je Nicolas Prieto, predsjednik udruge Melting Ice, koja stoji iza projekta. ”Polazišna točka bila je stvoriti nešto konkretno, nešto što ljudi mogu vidjeti i nešto što će vizualno prikazati klimatske promjene. Vjerujemo da ‘uradi sam’ stav privlači ljude, i to je nit koja nas je pokrenula”, zaključuje Prieto.