Nekategorizirano, Svijet

Izbjeglice i Berlinčani zajedno pjevali za žrtve napada na božićni sajam

foto: EPA/BERND VON JUTRCZENKA

Berlinčani i izbjeglice održali su u srijedu kratak zajednički koncert kako bi pokazali solidarnost i sjetili se žrtava napada kamionom na božićni sajam u tome glavnom gradu Njemačke.

Zbor memorijalne Crkve cara Wilhelma i Berlin Begegnugschor – kojega su članovi Berlinčani i izbjeglice – pjevali su zajedno pokraj trga na kojemu je memorijalna crkva i gdje se u ponedjeljak kamion zaletio u posjetitelje sajma.

Osumnjičenik za napad je Tunišanin kojemu je odbijen zahtjev za azil, rekao je za dpa sigurnosni izvor.

Koncert je organizirala humanitarna mreža Avaaz koja je i ranije priređivala slične događaje.

Na koncertu je sudjelovalo dvjestotinjak ljudi, a pjevali su “Shine a light”, “We are the world” i “Tihu noć”.