Nekategorizirano, Svijet

Kanada 2018. legalizira marihuanu

kanada_crTa je perspektiva podigla u ponedjeljak vrijednosti tvrtki za proizvodnju marihuane u medicinske svrhe na burzi u Torontu.

Obećanje u kampanji kanadskog premijera Justina Trudeaua, legalizacija marihuane u Kanadi bit će prva u nekoj zemlji članici skupine G7.

Ministrica zdravstva Jane Philpott ocijenila je u ponedjeljak da će zakon “omogućiti legalizaciju pristupa marihuani ali istodobno regulirati i kontrolirati njegov pristup” potrošačima, prenosi SEEbiz.

Zakonskom odredbom vlada se želi osigurati “da korist bude izvan dosega kriminalnih organizacije”, dodala je Philpott.

Dionice tvrtke , specijalizirane u uzgoju marihuane u medicinske svrhe, skočile su za 11 posto na burzi u Torontu na 11 kanadskih dolara. Drugi proizvođač, Aurora Cannabis, zabilježio je identično povećanje na 2,50 dolara. Dionice Aphrije, u istom sektoru, također su porasle za 8,4 posto na 6,70 dolara.